Březen 2015

31.3.2015 - Jsem zpátky a není to Apríl !

31. března 2015 v 20:43 | • Lenush • |  • Ze života •
Krásný úterní večer, miláčkové ! :o)

I když jsem tento článek zařadila mezi deníčkové, rozhodla jsem se pojmout ho spíše informativně. První část bych chtěla věnovat především informacím, které se týkají blogu.
Jak jste si určitě všimli, má aktivita v poslední době silně upadla a blog začal poměrně ... jak to říct ... chátrat ?
Řešila jsem veliké dilema zda blog zrušit nebo ne, popřípadě jak moc se mu věnovat a co sem vlastně psát. V minulém článku jsem vás, mé čtenáře, prosila o názor na tuto situaci, protože blog se stal v posledních měsích spíš povinností a požíračem času. Vaše ohlasy, které byly kladné mě povzbudili a dodali mi odvahu k rozhodnutí, které doufám je správné. Rozhodla jsem se blog nerušit a i nadále se mu věnovat. Vím, že jsem po slibovala už hodněkrát a většinou z toho nakonec sešlo, ale jak jsem napsala v minulém článku, tohle je poslední šance. Jestli se to ani teď nepodaří, wolvespaw jednoduše zruším.
Články se ponesou ve stejném duchu jako doposud, jen asi proběhnou malé změny ohledně rubrik.

▲ night lights.

A teď bych se přesunula k událostem posledních dní.
Ve škole nám přestali ohlašovat veškeré písemky kromě čtvrtletek (vím, že se to jinde dělá normálně, ale nám celé tři roky bylo všechno hlášeno), takže se mi nějak nakupily špatné známky. Vychází mi čtyřka z matematiky a trojka z angličtiny, takže to budu muset dotáhout, abych se sebou byla spokojená. Také nám přestali omlouvat ručně psané omluvenky a chtějí razítka, takže "Je pátek, nejdu do školy." tímhle taky padá. Příští týden budeme psát dvě snad nejhorší čtvrtletky - právo (správní - asi 90 stran v učebnici) a ve stejný den matematiku, takže budu mít příjemný týden.

No a minulý týden se naše rodinka rozrostla o nový přírůstek a já jsem si ve středu přivezla domů dvouměsíčního nahatého potkánka NUNU. Je to slaďouš, který chvílema docela smrdí, neustále pšíká a je pěkně zákeřný, ale stejně ho mám ráda. Hlavně nekouše a nebojí se vás i když je v novém prostředí, takže pokud nevíte jakého hlodavce koupit, určitě tento druh doporučuju.

Ve čtvrtek a v pátek máme prázdniny, takže pojedu za přítelem a určitě si půjdeme sednout někam s kamarádama. Taky mám příští týden autoškolu - poslední dvě jízdy ♥, ale zkoušky budu dělat až za čtrnáct dní. Jak já už to chci mít za sebou ! Těším se na ten slastný pocit, kdy vyjdu z auta s řidičákem v kapse (doufám že na poprvé) a toho kreténa instruktora už NIKDY neuvidím !

To by bylo asi vše, co jsem vám chtěla říct. Na zítřek už mám článek přichystaný, takže se můžete těšit.

Mějte se krásně, skládejte básně a dobrou noc
Pac a pusu vaše

22.3.2015 - Víkend a pár informací k blogu

22. března 2015 v 10:02 | • Lenush • |  • Ze života •
Krásné nedělní ráno, miláčkové ! :o)

Doufám, že jste se všichni vzbudili v dobré náladě, i když venku není zrovna nádherné počasí a někteří možná postrádáte pozitivní energii slunečných dnů.

Tento týden ve škole byl poměrně zvláštní a i přes to, že jsme psali spoustu testů utekl docela rychle. V úterý jsme psali z matiky i přes to, že všichni počítali, že budeme psát až v pátek. Půlka třídy včetně mě odevzdala prázdný podepsaný papír, takže čekám jedničku /smích/.
Pin di Kimmy * su artspiration. | Pinterest
Víkend na který jsem se těšila byl skvělý. V pátek po škole jsme odjeli s Jirkou k němu domů a zůstala jsem tam přes noc. Odpoledne jsme se byli projet autem, protože dostal před měsícem řidičák a strašně toužil po tom mě svézt. I když neřídil špatně, tak jsem na sedadle spolujezdce málem umřela strachy /smích/. Večer nám pak nečekaně zavolal kamarád, jestli bychom si nešli někam sednout, takže jsem skončila já a pět kluků v hospodě. Vyprávěly se histrorky, dělali jsme si srandu jeden z druhého. Prostě jsme si to užili. Kluci mě totálně zřídili, takže cesta domů byla vážně zajímavá, ale zvládla jsem to v rekorním čase /smích/. V noci mi pak bylo tak špatně, že jsem seděla na posteli, měla puštěnou Pretty Woman a jenom poslouchala co říkají, abych neusnula v sedě, protože by to asi nedopadlo moc dobře /smích/. Kocovinu jsem včera neměla žádnou, takže jsem se po svých dopravila domů a ještě jsem si večer zvládla dát pořádně do těla.

Tento týden mě čeká další písemka z matiky, kterou nesmím pokazit, jinak by to byl fakt průšvih. Taky jsme v pátek psali z mé "oblíbené" střelecké, ze které jsem v prvním pololetí propadala, takže doufám, že jsem to napsala nějak dobře. I když testy stylem 30 otázek, 6 chyb = 5 nemůžou dopadnout dobře, pokud to celé neopíšete.

Deer Art Print - Watercolor painting blue deer - Watercolor art print…
Během celého týdne jsem přemýšlela, co bude s wolvespaw dál. Venku začíná být krásně a já mám tendenci trávit celé dny venku. Psaní blogu mě baví, ale poslední dobou mi přijde, že je to tak trochu žout času. Původně jsem ho chtěla zrušit úplně, ale ve finále jsem se rozhodla, že tomu dám ještě šanci. Poslední šanci, že se tomuhle blogu budu věnovat a budu se snažit aby se vám tu líbilo. Pokud se mi to nepodaří, wolvespaw zruším.

Chtěla bych vás poprosit, abyste mi do komentářů napsali, co mám změnit, co se vám tady nelíbí, co vám tady chybí nebo jaké byste si přáli články. Cokoli vás napadne. Byla bych vám moc vděčná a opravdu by mi to moc pomohlo. Také mi můžete napsat, jak se vám líbí nový jarní design :o)

Děkuji za vaše názory !
Pac a pusu vaše

Recenze • Teorie všeho

16. března 2015 v 15:54 | • Lenush • |  • Recenze •
Poster k filmu Teorie všeho
Název filmu : Teorie všeho / Theory of Everything
Žánr : životopisný / romantický / drama
Velká Británie, 2014

Oficiální popis filmu : Teorie všeho vypráví výjimečný a neuvěřitelný životní příběh Stephena Hawkinga, který na svém velmi nemocném těle nosí jednu z nejchytřejších hlav, jakou kdy lidstvo poznalo. Byť by vám hravě vysvětlil nesrozumitelné zákonitosti fungování vesmíru, sám možná nechápe, jak je možné, že jeho vlastní život zachránila tak
neobyčejná věc, jakou je láska. Příběh začíná v roce 1963, kdy má jednadvacetiletý Stephen Hawking, student kosmologie na Cambridge, našlápnuto ke skvělé budoucnosti. Spolužáci i profesoři ho naprosto zbožňují, stejně jako krásná Jane, která na téže škole studuje umění. On na oplátku zbožňuje ji. Když však v osobním i profesním životě stane na pomyslném vrcholu, zažije nemilosrdný pád. Doslova. Lékařské vyšetření po jednom z mnoha jeho "nešikovných" škobrtnutí vyřkne drsnou diagnózu - neléčitelné postupné ochrnutí nervového systému, které do dvou let ukončí smrt. Jenže Jane a Stephen se osudu vzepřou. Vezmou se a snaží se žít normální život. On si nemoc nepřipouští a dodělává si doktorát. Ona ho všemožně podporuje, často až za hranici sebeobětování. Čím víc se blíží předpokládaný konec, tím hektičtěji se oba snaží společně žít.

Můj názor na film : Nejsem žádný nadšenec do vědy a o osudu Stephena Hawkinga jsem se dozvěděla teprve až když jsem jeho život dostala jako téma do prezentace na výpočetní techniku. Přečetla jsem si celý jeho životopis a hned jak jsem zjistila, že tento film přijde do kin, věděla jsem, že ho musím vidět.
Tento víkend se mi to podařilo a musím říct, že jsem nebyla zklamaná. Sice jsem od toho čekala trochu něco jiného, ale i tak to byl skvělý filmový zážitek. Nesmím opomenout vynikajícího Eddieho Redmaynea, který Stephena Hawkinga ztvárnil.
Jediné, v čem jsem se s převážnou většinou neshodla byl fakt, že jsem u filmu neplakala. Bylo to opravdu smutné, ale slzu jsem neuronila. Nevím, co to zapříčinilo.
Pokud máte chuť na něco smutného, nenáročného a chcete se něco dozvědět, určitě si tento film pusťte. Stojí to za to !

Oficiální trailer : tady

Moje hodnocení : http://s193.photobucket.com/albums/z284/spookys-graphix/th_6-2.gifhttp://s193.photobucket.com/albums/z284/spookys-graphix/th_6-2.gifhttp://s193.photobucket.com/albums/z284/spookys-graphix/th_6-2.gifhttp://s193.photobucket.com/albums/z284/spookys-graphix/th_6-2.gif


Viděli jste Teorii všeho ? Jaký je váš názor ?5.3.2015 - Změna autoškoly ?

15. března 2015 v 18:07 | • Lenush • |  • Ze života •
Hezký nedělní večer ! :o)

Po delší době vás znovu vítám u deníčkového článku. Jaký jste měli víkend ?

Ten můj byl prodloužený, ale nebudeme předbíhat. Ve čtvrtek měla naše škola maturitní ples, takže všichni končili už v půl druhé. Já jsem ale ještě musela zařídit něco na úřadě, takže jsem šla do školy jen na první čtyři hodiny, abych si napsala test z kriminalistiky a nemusela ho dopisovat. V půl dvanácté jsem zase odešla domů.

V pátek jsme měli ředitelské volno (první v tomhle školním roce), protože komu by se chtělo táhnout do školy po bouřlivé afterpárty. Na plese jsem nebyla, ale do klubu jsem měla s chlapeckou částí naší třídy jít. Většina to nakonec odřekla a spěchala za přítelkyněmi domů (což je dobře) a tak se nakonec nikam nešlo. Odpoledne jsem byla v autoškole, kde mi můj instruktor oznámil, že bych mohla 30. března na závěrečné zkoušky. Měla jsem z toho velkou radost, ale když mi došlo, že jsem za celou dobu co jezdím (nějakých 22 hodin), parkovala dvarkát a necouvala ani jednou, chtělo se mi brečet a věděla jsem, že to nezvládnu. Jirka se na mě asi už nemohl koukat a tak mi domluvil kondiční hodiny u instruktora, se kterým dělal řidičák on. Hodina byla domluvená na dnešní ráno.
Páteční odpoledne jsem strávila odpočinkem doma a koukání na filmy. Konečně jsem viděla Frozen a taky jsem se podívala na Teorii všeho, kterou jsem toužila vidět.

Car | via Tumblr Day at the beach Alívio Imediato | via Tumblr

Včera jsem odjela za Jirkou s tím, že u něj přespím, abych dneska ráno mohla jít jezdit. Jen co jsem ale dorazila na nádraží, zvonil telefon, jestli si to nechci odjezdit odpoledne, tak jsem souhlasila a šlo se na věc. Musí říct, že jsem opravdu ráda, že jsem na ty kondičky šla a že se našel člověk, který mi otevřel oči. Jeho přístup je neuvěřitelný a nerozumím tomu, jak někdo může mít tak velkou trpělivost. Bylo mi řečeno, že pokud půjdu 30. března na závěrečné zkoušky, tak že to neudělám a že ze mě autoškola bude akorát tahat peníze. Tím pádem mě utvrdil v tom, co jsem si myslela už dávno a dovedl mě k vážnému rozhodnutí ... ke změně autoškoly. Sice na posledních 6 hodin by si člověk řekl, že to nemá smysl, ale pro mě to má smysl a velký. Zítra se tam jdu zeptat, nebo spíš jim jdu oznámit, že jsem nebyla spokojená a že končím ... a budu doufat, že mi vrátí peníze za to, co jsem u nich neodjezdila.

Dneska jsem se vrátila odpoledne a jen tak polehávám, odopčívám a koukám na TBBT. Zbývá mi akorát vytvořit si něco pěkného na nehtech a brzy půjdu spát. No a zítra protože se můj zánět zlepšil tak se chystám znovu najet na mé cvičící tempo a moc se těším :o)

PS : Design mám rozpracovaný, ale nějak jsem ho nestihla dodělat. Ale co už ... jaro oficiálně ještě není a venku to tak taky bohužel nevypadá. Hned jak bude hotový, nastavím ho :o)

Hezký zbytek víkendového večera !
Pac a pusu vaše

10.3.2015

10. března 2015 v 20:04 | • Lenush • |  • Ze života •
Krásný úterní večer, miláčkové !

Neozvala jsem se týden a důvod mé nepřítomnosti byl zcela jednoduchý - měla jsem dlouho očekávané prázdniny, na které jsem se těšila už od listopadu minulého roku. No a jaké byly ?

Víkend a pondělí jsem zůstala doma, protože jsem ještě uklízela a pomáhala mamce a taťkovi s balením, protože odjížděli s bráchou na ME do Polska. Relaxovala jsem a chvílema se stalo, že jsem se nudila, ale nemohla jsem se dočkat úterního večera.
V úterý v půl deváté pak rodiče s bráchou odjeli a asi o půl hodiny později přijel Jirka, který u mě byl až do včerejšího rána.
Mohu říct, že jsme si to opravdu užili i když bylo venku chvilkama pěkně hnusně.
Byly jsme taky na Matějské a pokud vám mohu dát jednu radu ... nechoďte tam v tuhle dobu. Byla zima, takže tam skoro nikdo nebyl a téměř všechny atrakce stály. Nemělo to takovou správnou atmosféru, takže jsme se jednou svezli na mém oblíbeném SnowJetu a promrzlí jsme za hodinku jeli zase domů. Každopádně tam plánujeme zajet ještě jednou ... až bude tepleji a vezmeme i mého bráchu.
Pak jsme chtěli jít do kina na "Teorii všeho", ale u nás tento film dávali většinou až pozdě večer a to už jsme byli tak utahaní, že bychom dvouhodinový film s titulky asi nezvládli, tak jsme to odložili na dobu, kdy ho budou dávat dříve.
V neděli jsme se pak byli podívat v centru a taky jsem si byla koupit učebnici na angličtinu, kterou jsem na pondělí potřebovala do školy. Také se vám zdají tyhle učebnice tak moc předražené ?

:)

Možná si říkáte, že jsme toho moc nepodnikli. Většinu času jsme leželi doma u notebooku a koukali na živý přenos ME na kterém brácha byl a který vysílali na jedné internetové stránce. V sobotu pak měl finále a zároveň vyhlášení a hádejte co ... můj brácha to prostě vyhrál ! Fakt jsem tomu nevěřila, ale je to tak, takže jsme pak ještě večer běželi s kamarády do hospody, abychom tenhle skvělý úspěch zapili. /smích/

No a z toho krásně stráveného týdne jsem si odnesla akorát zánět vaječníků, takže mě už téměř 5 dní bolí břicho a nechce se mu nějak přestat. Živím se brusinkama a tak nějak odpočívám i když mě to fakt nebaví a chtěla bych fungovat normálně ... ale co mi zbývá. Chodím akorát do školy, kde nemůžu cvičit a chodím do autoškoly, kde se mi pomalu blíží závěrečné zkoušky, instruktor mi pije krev a já vůbec nic neumím.

Do konce tohoto týdne na wolvespaw nastavím jarní design a ještě dám dohromady, zda provedu pár změn, které jsem měla v plánu udělat. Zítra se můžete těšit na další článek !

Dobrou noc ♥
Pac a pusu vaše

Půjdeme do tanečních ?

3. března 2015 v 16:10 | • Lenush • |  • Články •
Pokud čtete mé články pravidelně, jistě víte, že jsem v loňském a letošním roce navštěvovala taneční kurzy. V tomto článku bych se s vámi chtěla podělit o mé zážitky, zkušenosti a věnovat vám pár rad, které by někomu mohli pomoct při rozhodování, zda do kurzů nastoupit, nebo ne. Přeji příjemné čtení ! :o)

Začala bych asi krátkým vysvětlením, proč jsem vlastně začala chodit do tanečních až ve třeťáku, když všichni chodí v prvních ročnících. Mám pro to dva důvody :

• V té době jsem považovala taneční za úplně nepotřebnou věc a hlavně ztrátu času.
• Neměla jsem tanečního partnera a měla jsem strach z toho, že by semnou nikdo nechtěl tancovat.

To, že jsme se přihlásili až takhle pozdě považuji za výhodu, protože už jsme byli starší a brali jsme to vážně, takže jsme se toho spoustu naučili a taky jsme tam byli asi jediní, kdo jsme si mohli plesy zpříjemnit sklenkou vína nebo šampaňského.

Love Vintage Dance Costumes realized by Milena Canonero for Carlo... - City of Roses | via Tumblr

Věci, o kterých často přemýšlím

2. března 2015 v 10:16 | • Lenush • |  • Články •
Pro dnešní den jsem si pro vás připravila článek, ve kterém vám představím věci o kterých často přemýšlím. Část z nich se týká toho, o čem přemýšlím v poslední době (většinou se tyto věci týkají blízké budoucnosti) nebo se jedná o obecná témata. Přeji příjemné čtení ! :o)

• Vesmír a existence života
Často se mi stává, že se mi hlavou začnou honit myšlenky, které se týkají vesmíru a existence jiného života. Co když někde skutečně existuje planeta, na které žijí lidé, kteří vypadají jako my, akorát jsou mnohem chytřejší ? Planeta, na které neexistuje válka, zločin, chudoba ani hlad. Prostě taková planeta snů o které nevíme a nebo někdo možná ví a nechce si to připustit. A co když takhle přemýšlí právě oni ? Jestli někde na světě existuje planeta, která je podobná té jejich.
Dokonce jednou, když jsem hrála The Sims mě napadla myšlenka ... co když postavy, které si vytvořím skutečně někde existují a já mohu manipulovat s jejich životy. A co by bylo ještě horší ... co když jsme my ti "simíci" a máme svého vlastního "hráče", který s námi manipuluje ?

i'm a dreamer | by: justsophie3.tumblr Positive thoughts ♥ | via Tumblr

1.3.2015

1. března 2015 v 12:33 | • Lenush • |  • Ze života •
Krásné nedělní odpoledne !

Máme tu první březnový týden, který se pro mě a i pro zbytek mé školy ponese v duchu jarních prázdnin. Na tento týden se těším už od začátku roku, hlavně proto, že u mě bude celý týden Jirka, takže si to budeme moct spolu pořádně užít.

Za posledních čtrnáct dní, během kterých jsem se tady neukázala se moc nových věcí neudálo. Ve škole nám dali nového tělocvikáře, protože ten předchozí odešel do armády. Je mladý, asi 25 let, zápasník a poměrně pěkný. Jediná vada je asi to, že s námi jedná, jako kdybychom byly holčičky z první třídy. Ale my si ho vycvičíme. /smích/


V pátek mě profesor vyvolal na zkoušení ze střelecké, ze kterého jsem dostala za pět a vlasy se mi zježily hrůzou, protože to znamenalo, že stejně jako na začátku školního roku opět propadám. No nakonec to dopadlo dobře, protože jsem pak byla celou hodinu aktivní a provedla sborku a rozborku zbraně za rekordním čase, takže mi ve finále tu pětku nedal. Fakt mi spadl kámen ze srdce. Při sebeobraně jsme pak byli zkoušení z pistole, ze které jsem dostala za 3, i když jsem to uměla, tak mě to docela štve. Ale já si to opravím ! /smích/

No a co k prázdninám. Brácha odjíždí na ME a rodiče mu jedou jako doprovod, takže jak jsem už psala výš, bude Jirka celý týden u mě. No a jaké jsou naše plány ?
Tak v první řadě samozřejmě sledovat livestream a fandit alespoň takhle, když už nemůžeme být s bráchou. Pak se určitě chystáme do kina na film "Teorie všeho" na který se těším už asi půl roku a jsem moc zvědavá, jaké to bude. Máme v plánu také nějaké procházky po Praze a různé jiné výlety a pak si budeme dávat pro nás tu největší drogu ... cvičení a pokud nám bude přát počasí tak i běh :o) A co budete dělat vy ?

Všem co mají prázdniny přeji, aby si je řádně užili a těm, kteří už je měli nebo na ně teprve čekají přeji ať tento týden ve škole přežijou v klidu a bez problémů :o)

Pac a pusu vaše