Anorexie ? Móda 21.století.

29. října 2014 v 16:04 | • Lesliee • |  • Články •
Při našich odpoledních pochůzkách po obchodních domech většinu slečen upoutají obálky našich oblíbených časopisů, ze kterých na nás mrkají krásná, opálená těla bez jediného nedostatku nasoukaná v plavkách a samozřejmě perfektně štíhlá. V tuto chvíli se nad tím většina holek pozastaví a já se ptám, která z nás by nechtěla mít postavu, jako modelky z časopisu ?

Většině z nás to určitě pohne myslí. Nasadíme diety, při kterých si odepřeme vše sladké, tučné a jinak nezdravé a začneme poctivě cvičit. Některé vydržíme a jsme ochotné poctivě čekat na pořádné výsledky třeba rok, dva a z některých by byla nejradši štíhlá modelka už během týdne. Proč to trvá tak dlouho a já vypadám pořád stejně ?
No tak se rozhodneme proces hubnutí a cestu za krásnější postavou trošičku urychlit a začneme jíst v úplně minimálních dávkách, nebo v tom nejhorším případě úplně.

Najednou začínáme ztrácet váhu rychleji, okolí si toho všímá a při prvních viditelně shozených kilech nás dokonce i chválí. Začneme jedním kilem, pak pokračujeme pěti, patnácti a váha jde pořád dolů. To jsme ale přeci chtěli ne ? Ve finále z nás je jen slabá kost a kůže. Po každém jídle se chodíme kontrolovat svou váhu a když přibereme čtvrt kila, běžíme do koupelny pro projímadlo, abychom si nezničili tu "dokonalou postavu".Kolik mladých holek a žen, které před sebou mohly mít ještě dlouhý a bohatý život umírá právě na anorexii ? V několika případech modelka zemřela dokonce přímo na mole, na zástavu srdce v důsledku podvýživy. A vůbec, proč se na všech módních přehlídkách předvádí akorát na kost vychrtlé holky ve velikostech 32 ?

Některým lidem anorexie připadá jako úplně normální věc, jiní ji zase aktivně podporují. Kdo ? Ať už módní návrháři, fotografové nebo nebo přímo některé holky, které si zakládají pro-ana blogy. Mohou to být ale také někteří muži, kteří svými neustálými narážkami mohou dohnat své přítelkyně až do psychiatrické léčebny a v tom nejhorším případě je můžou svými řečmi i zabít.

Na závěr tohoto článku bych chtěla apelovat na všechny slečny...žijeme ve 21. století, ve světě moderních technologií a ve světě programu Adobe Photoshop. Díky němu může i ta nejošklivější holka vypadat během pár minut krásná a věřte mi, že modelky, které nacházíme na obálkách módních časopisů ve skutečnosti vypadají úplně jinak.
Každá z nás je něčím výjimečná a každá z nás jednou najde člověka, který jí bude milovat, bez ohledu na to, jestli má trošku oblejší tvary, nebo jestli vypadá jako modelka. Většina holek nebývá spokojená se svou postavou, ale dříve, než se ve svém stravování rozhodnete udělat nějaká radikální rozhodnutí, myslete na to, že anorexie a bulimie se řadí mezi nemoci psychické a proto je jejich léčení ze všech nemocí nejtěžší..
 


Komentáře

1 Choi Mari | Web | 29. října 2014 v 16:32 | Reagovat

Přiznám se, že představa toho, že bych měla víc jak 50 kg mě nemálo žere a i když většina holek, co znám, by pro mojí postavu zabíjelo, já bych byla ráda ještě hubenější. Jenže jednak jsem trochu moc pohodlná na nějaké velké a pravidelné cvičení (občas se protáhnu, ale dál se mi to dostat zatím nepovedlo...moje fyzička je vážně příšerná) a pak ráda jím a miluji sladké a i když se při jídle snažím krotit, tak to prostě nejde. I kdybych vážně svědomitě hubla, pod čtyřicet kilo bych nikdy nešla.

Mě zase naopak většinou dost štvaly řeči typu "Seš kost a kůže, jdi se najíst!" a trucovitě jsem nějakou dobu potom jedla minimálně. Když jim vadí, že jsem hubená, schválně, co budou říkat, až budu ještě hubenější! Vždycky mě to strašně štvalo. Tak sem hubená a co?! To neznamená, že nejím. Jako dítě jsem jedla tři obědy a dvě večeře a hubená jsem stejně byla. Teď už to teda nefunguje tak dobře, ale pořád můžu jíst celkem dost a svojí váhu si udržet na svých 48 kg.

2 Char | Web | 30. října 2014 v 14:14 | Reagovat

Já jsem anorektické modelky v obchodech s oblečením nebo časopisech nikdy moc neviděla. Mě osobně se líbí spíše velké boky, úzký pas a macatá stehna jako má Rihanna. Ale to je věc vkusu :) Koukala jsem se nedávno na přehlídku Victoria's Secret a ty holky tam mě akorát motivovaly abych začala víc posilovat. Ale že bych držela dietu a stala se anorektičkou jen proto, že nějaká holka na nějaké obálce je? To snad ne :)

3 dee. | Web | 30. října 2014 v 17:14 | Reagovat

Nemyslím si, že umím nějak extra kreslit :D ale každopádně moc děkuju :) k tvému článku.. je to pravda. Bohužel je na tom nejsmutnější to, že normální holka v dnešní době je tlustá a nějaká trošku víc zakulacená je uplně odsuzována společností. Díky bohu jsem si vybrala takového, který mě má rád i s mým menším piváskem :-D :-)

4 Mariiis_N | Web | 30. října 2014 v 17:17 | Reagovat

Mě přijde, že v obchodech jsou spíše takové normální modelky, ale na přehlídkách jsou ty strašně vychrtlé. To je pravda. Nevím proč se to dělá, vždyť lepší jsou holky, který se dají za co chytit :D je to blbý, když to takhle říkám, ale je to tak

5 deny-paradise | Web | 30. října 2014 v 17:44 | Reagovat

Anorexie, to je něco hrozného. Nejhorší na tom je, že to ty holky berou jako trend, něco co je in, co teď letí. Přitom, kolikrát holka, co má pár kil navíc vipadá o mnoho lépe než jen kost a kůže!
Já nemůžu říct, že jsem se svoou postavou spokojená, přitom mi jí i někteří závidí. Neřekla bych, že jsem vychrtlá, i když mi to někteří říkají, ale nejsem ani tlustá, to rozhodně ne. Jsem taková průměrná, i když mi někdy fakt vadí, když mám na váze víc, než jsem měla před týdnem.
Vždycky jsem se smála těm holkám, co ve 14,13 cvičej, aby měli dokonalou postavu, a aby zhubli, protože přece nemůžou mít nějakých těch 50kg že?! :D
No v létě to na mě přišlo taky, z mích 48kg jsem se najednou vyhoupla na 49kg a honem honem jsem cvičila, omezovala všechno. No nic jsem nezhubla :D za což fakt děkuju :D No teď po prázdninách jsem začala znova měla jsem 50-51kg, cvičila jsem všechno, co k tomu patří, a "žila zdravě" :D No po měsící a půl mě to přešlo :D Říkala jsem si, dobrý, nic nepřibereš, seš v pohodě. No jenže, jak jsem začala zase jíst i sladký, mastný a nezdravý věci, začala se přejídat a tak, tak samozřejmě šli kila nahoru. Jo mrzí mě to, hrozně moc, jen tak pro představu mám 52kg, a jo hrozně si přeju aby na tý váze vyskočilo číslo jako 48,49,50 :D ale nic stim neudělám, možná, kdybych začala znova cvičit, jíst zdravě tak by to pomohlo :D ale nakonec jsem dospěla k závěru, že to není zas tak vysoké číslo, k mé postavě úplně normální váha. Takže jsem ráda, že už je todle sand zamnou, protože možná, kdybych nebyla tak sebevědomá (jakože sem :D) a myslela bych si, že jsem opravdu hrozně tlustá, ležela bych teď nejspíše v nějaké psichyatrii s podvíživou :D
Napsal si to dobře, jen škoda, že někteeří si pořád neuvědomují, že to je nemoc.
Ani klukům se vyloženě nelíbí, když je holka kost a kůže. Když jsem byla na táboře, byli tam takový frajírci, ale byli to fajn kluci. :D Po tom, co jsme si s holkama pořád stěžovali jak sme tlustý, nás tam začali krmit, s tim, že je hnus být takle vychrtlá, že maj radši když je holku za co chytit.
Popravdě jsem si myslela, že zrovna oni by todle nikdy neřekli, ale řekli! :D

6 Luci | E-mail | Web | 30. října 2014 v 19:10 | Reagovat

máš to přímo božsky napsané! sama bych to nevystihla lépe :3 souhlasím, že v dnešní době existuje tolik programů a i videí o úpravě reklamních fotek a co holky? Dál se drží svého snu, skoro nejí, hubnou... Místo aby sportovaly a jedly zdravě, nejí prostě vůbec :/ nechápu, proč to dělají :/ Je to děsivé... Vždyť anorexie je tak nebezpečná, je dokonce smrtelná! Ale to si ony snad ani neuvědomují... Myslím si, že je to nemoc vyspělých zemí a že ať děláme cokoliv, stejně nevymizí :/ Já sama mám velikost 32, ale normálně jím... Mám jen rychlé zažívání, které se podle mé doktorky časem zpomalí... Teď mě všichni považují za anorektičku a věř mi, není oč stát...

7 steel32 | Web | 31. října 2014 v 9:41 | Reagovat

tohle nikdy nepochopim :O
hubnout hladovkama, ne prostě :D ale za všechno fakt můžou ty média, pak je dobrý když vidíš ten obrázek na obálce před úpravou a ta holka má víc špeků než ty -_-
každopádně ta holka na tý fotce je otřesná :O
i když bych řekla, že za poslední dobu se to trochu zlepšilo a holky už nejdou do anorexie, ale spíš do fitness :D

8 CuMelKaa | Web | 1. listopadu 2014 v 14:14 | Reagovat

Fuuuj..na toto tema jsem take psala clanek, prijd emi to hrozne kam dnesni doba nektere holky bohuzel zazene..=/

9 Nany | Web | 2. listopadu 2014 v 12:10 | Reagovat

Anorexie je opravdu velký problém dnešní společenské smetánky.

Ale co nechápu, jsou lidé, kteří hodnotí lidi podle hubenosti. Když je někdo hubený, ještě to přece neznamená, že má anorexii. Anorexii může mít i někdo, kdo má naprosto normální postavu (pak ale postupně hubne a už to začíná být vidět). Anorexie jako taková je psychická nemoc, fyzické hubnutí je jen 'vedlejší účinek', díky kterému tito lidé umírají nebo končí v nemocnici.

Taky jsem měla jedno období, kdy jsem se sama sobě nelíbila, začala jsem hubnout a kila šla opravdu dolů, ale když jsem se na sebe začala víc dívat v zrcadle, došlo mi, že dřív jsem se sama sobě líbila mnohem víc. A kila šla zase nahoru :-D.

Povedený článek. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.